Smartfon Konsumencki Roku 2021: Samsung A52

Który smartfon najlepiej łączy rozsądną cenę z bogatymi możliwościami? Waszym zdaniem najlepszym wyborem jest Samsung Galaxy A52.

Autor: Miron Nurski | 11.02.2022

Sztandarowe telefony popularnych marek potrafią kosztować dwie średnie krajowe. Dlatego do plebiscytu Imperatory 2021 dołączyliśmy kategorię Smartfon Konsumencki Roku, która pozwoliła nam wyłonić produkty o najlepszym stosunku ceny do jakości.

Dzięki 34 proc. głosów Samsung Galaxy A52 pokonał bardzo mocną konkurencję w postaci smartfonów Motorola Moto G60, realme GT Master Edition, Redmi Note 10 Pro oraz Sony Xperia 10 III.

Telefon Samsunga wyróżnia się ekranem AMOLED o wysokiej częstotliwości odświeżania, poczwórnym aparatem z optyczną stabilizacją obrazu, głośnikami stereo, solidną specyfikacją, wodoszczelną obudową oraz - opcjonalnie - łącznością 5G. Podstawowy wariant kosztował w dniu premiery 1599 zł, a więc trafił na ulubiony segment cenowy Polaków.

Warto przypomnieć, że poprzednik tego smartfonu - Galaxy A51 - był w 2020 roku najpopularniejszym smartfonem z Androidem na świecie.

Flagowiec Roku 2021: Samsung Galaxy S21 Ultra

W ubiegłym roku na rynek trafiło ponad 500 smartfonów. Waszym zdaniem na miano najlepszego z nich zasłużył Samsung Galaxy S21 Ultra.

Autor: Miron Nurski | 11.02.2022

W rywalizacji wzięły udział najpotężniejsze i najlepiej wyposażone smartfony największych marek na świecie. *Samsungowi udało się jednak wysunąć na prowadzenie. *

Do Galaxy S21 Ultra trafiło 33 proc. głosów, dzięki czemu zostawił on w tyle inne cenione flagowce - modele iPhone 13 Pro Max, ASUS ROG Phone 5s Pro, OnePlus 9 Pro oraz Xiaomi Mi 11 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra wyróżnia się przede wszystkim wszechstronnym aparatem. Sensor główny o rekordowej rozdzielczości 108 Mpix, dwa teleobiektywy dające nawet 10-krotne przybliżenie optyczne i obiektyw ultraszerokokątny z trybem makro to połączenie, które ciężko pobić.

Na aparacie możliwości flagowca Samsunga się nie kończą. Ma on także** 6,8-calowy ekran AMOLED z odświeżaniem 120 Hz, solidne głośniki stereo, mocny czip Exynos 2100, aż 12 GB pamięci, modem 5G oraz **dużą baterię 5000 mAh z ładowaniem bezprzewodowym i zwrotnym. A dzięki wsparciu dla trybu DeX, można go zamienić w peceta.

Smartfon Fotograficzny Roku 2021: Samsung Galaxy S21 Ultra

Walka o tytuł najlepszego telefonu do zdjęć była mocno wyrównana. Król mógł być jednak tylko jeden.

Autor: Miron Nurski | 11.02.2022

Konkurencja była bardzo, ale to bardzo ostra. Skończyły się już czasy, gdy smartfony z dobrymi aparatami było w stanie produkować najwyżej dwóch-trzech producentów. Dziś każda licząca się marka inwestuje w mobilną fotografię setki milionów dolarów, co widać; telefony robią zdjęcia, o jakich jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło.

W ramach plebiscytu Imperatory 2021, Samsung Galaxy S21 Ultra zgarnął 35 proc. głosów w kategorii Smartfon Fotograficzny Roku. Choć przewaga nie była miażdżąca, pozwoliło mu to pokonać takie modele jak iPhone 13 Pro Max, Sony Xperia 1 III, vivo X60 Pro oraz Xiaomi Mi 11 Ultra.

Wynik nie powinien być jednak wielkim zaskoczeniem, bo Samsung Galaxy S21 Ultra ma czym walczyć o serca mobilnych fotografów. Doceniliście takie aspekty jak* aparat główny o rekordowej rozdzielczości 108 Mpix*, dwa teleobiektywy o 3- i aż 10-krotnym przybliżeniu optycznym, obiektyw ultraszerokokątny z trybem makro oraz tryb nagrywania filmów 8K.

Takiego połączenia nie ma żaden inny smartfon na rynku, więc zwycięstwo zdaje się być w pełni zasłużone.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij