Smartfon Konsumencki Roku 2021: Tańszy nie znaczy gorszy

Technologia otacza nas z każdej strony, a Imperatory WP są plebiscytem celebrujący ten fakt. Dodatkowe pytanie brzmi, jaki smartfon z 2021 roku najczęściej pojawiał się w kieszeniach naszych czytelników? Który sprzęt podbił serca miłośników technologii, ale zrobił to bez ocierania się o przesadnie wygórowaną cenę? Zapraszamy do głosowania na smartfon konsumencki roku.

Autor: Marcin Hołowacz | 23.12.2021

Motorola Moto G60

Motorola Moto G60 jest sprzętem wyposażonym w aparat 108 Mpix oraz aparat z obiektywem ultraszerokokątnym z trybem makro, co jest rzadkością w średniej półce. Jest też ekran 120 Hz, a do tego wyjątkowo duża bateria o pojemności 6000 mAh. Procesor Snapdragon 732G pozwala na uzyskanie całkiem zadowalającej wydajności. Wszystko to w połączeniu z ekonomiczną ceną, daje rezultat w postaci atrakcyjnej propozycji dla osób szukających dobrej relacji pomiędzy jakością a kosztem.

ODDAJ GŁOS NA MOTOROLA MOTO G60

Realme GT Master Edition

Realme GT Master Edition, czasem określany mianem zabójcy smartfonów ze średniej półki, to tańsza alternatywa dla topowego modelu GT. Jest to bardzo dobrze wyposażony telefon, który ma wysoką wydajność dzięki Snapdragonowi 778G 5G oraz systemowi chłodzenia, bazującemu na komorze parowej. Przy okazji warto zaznaczyć, że ekran Super AMOLED odświeża obraz w 120 Hz, a baterię można naładować w pół godziny. Jest to doskonały kandydat do walki o miano konsumenckiego smartfona roku.

ODDAJ GŁOS NA REALME GT MASTER EDITION

Redmi Note 10 Pro

Xiaomi Redmi Note 10 Pro ma dobry wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz głośniki stereo. Jest też aparat 108 Mpix oraz - wyjątkowy w tej klasie cenowej – obiektyw telemakro do fotografowania z bliska. Krótko mówiąc, jest to sprzęt, który w tym segmencie robi bardzo dobre wrażenie.

ODDAJ GŁOS NA REDMI NOTE 10 PRO

Samsung Galaxy A52

Samsung Galaxy A52 ma dobry dla swojego przedziału cenowego poczwórny aparat, w tym aparat główny 64 Mpix z przysłoną f/1,8 i optyczną stabilizacją obrazu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w tej klasie cenowej optyczna stabilizacja obrazu nie jest często spotykana. Ponadto aparaty dodatkowe charakteryzują się wyższą rozdzielczością niż ma to miejsce u większość smartfonów ze średniej półki. Warto zaznaczyć, że nie zabrakło głośników stereo, ekranu AMOLED o podwyższonej częstotliwości odświeżania oraz certyfikatu IP67, świadczącego o zwiększonej odporności na wodę i pył.

ODDAJ GŁOS NA SAMSUNG GALAXY A52

Sony Xperia 10 III

Sony Xperia 10 III ma potrójny aparat z obiektywem ultraszerokokątnym i teleobiektywem, kompaktowe gabaryty, stopień ochrony na poziomie IP65/IP68, a do tego również ekran OLED 21:9 bez jakichkolwiek wcięć czy otworów. Jest to smartfon, który swoim wzornictwem, proporcjami, nieoszpeconym ekranem oraz zestawem aparatów wyróżnia się z tłumu.

ODDAJ GŁOS NA SONY XPERIA 10 III

Smartfon Fotograficzny Roku 2021: Najlepszy aparat to ten, który masz w kieszeni

Imperatory WP to doskonała okazja do tego, żeby docenić niesamowite osiągnięcia inżynierów, dzięki którym w nasze ręce trafiają świetnej jakości urządzenia mobilne. Fotograficzne możliwości smartfonów są w dzisiejszych czasach niezwykle imponujące, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na jakość zdjęć i filmów, a także wyróżniające się funkcje. Zachęcamy do oddawania głosów na smartfon fotograficzny roku.

Autor: Marcin Hołowacz | 23.12.2021

Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro dysponuje aparatem, w którym trudno doszukać się słabych stron. Jaśniejsza przysłona, większa stabilizowana matryca i jeden z najlepszych trybów nocnych w smartfonie sprawiają, że iPhone 13 Pro pozwala na robienie fantastycznych zdjęć. Telefon uzyska bardzo dobre rezultaty w każdych warunkach oświetleniowych, a zdjęcia będą ostre, bardzo mało zaszumione i ze świetnymi, wiernie odwzorowanymi kolorami.

Tryb nocny sprawdza się również pod tym względem, że przepalenia związane ze sztucznymi źródłami świata są skutecznie niwelowane, a detale pochodzące z mocniej zaciemnionych obszarów są sprawnie wyciągane. Jeżeli natomiast chodzi o sytuacje, gdy źródeł światła jest wyjątkowo mało, to zdjęcia również wyjdą dobrze i bez ewentualnych przekłamań kolorów. Apple iPhone 13 Pro ma także wyjątkowo dobry obiektyw ultraszerokokątny z trybem makro. Kadry są bardzo ostre i mało zaszumione.

ODDAJ GŁOS NA APPLE IPHONE 13 PRO MAX

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra ma aparat główny, który został wyposażony w matrycę 108 Mpix z przysłoną f/1,8 i optyczną stabilizacją obrazu. Aparat 12 Mpix ma obiektyw ultraszerokokątny. Aparat 10 Mpix ma teleobiektyw o 3-krotnym przybliżeniu optycznym. Następny aparat 10 Mpix ma peryskopowy teleobiektyw o 10-krotnym przybliżeniu optycznym.

Model ten osiąga aż 100x cyfrowe przybliżenie, więc specjalnie przygotowane oprogramowanie odgrywa tu istotną rolę. Algorytmy sprawnie wygładzają elementy o jednolitej fakturze, co pozwala uzyskać lepsze pod względem wizualnym rezultaty. W przypadku tworzenia materiałów wideo, smartfon jest w stanie eliminować drgania z wyjątkowo dużą skutecznością. Jest też możliwość nagrywania filmów w 8K oraz specjalny tryb reżyserski, który wyświetla podgląd z czterech aparatów jednocześnie.

ODDAJ GŁOS NA SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA

Sony Xperia 1 III

Sony Xperia 1 III ma aparat główny z matrycą 12 Mpix z przysłoną f/1,7 i optyczną oraz elektroniczną stabilizacją obrazu. Następny aparat 12 Mpix ma teleobiektyw 3-4,4x, a kolejny aparat 12 Mpix ma obiektyw ultraszerokokątnym.

Aparat z teleobiektywem wykorzystuje matrycę Dual Pixel, dzięki czemu ustawianie ostrości jest błyskawiczne również w chwili zmiany wartości przybliżenia. Nie zabrakło stabilizatora wideo Optical SteadyShot, optyki ZEISS z powłoką przeciwodblaskową, możliwości nagrywania filmów 4K 120 kl./s, a także opcji uzyskania pięciokrotnego spowolnienia.

ODDAJ GŁOS NA SONY XPERIA 1 III

vivo X60 Pro

vivo X60 Pro ma aparat główny z gimbalem, wyposażony w matrycę 48 Mpix z przysłoną f/1,48 i optyczną oraz elektroniczną stabilizację obrazu. Aparat 13 Mpix ma obiektyw ultraszerokokątny, następny aparat 13 Mpix ma teleobiektyw 2x. Ruchomy moduł aparatu jest bardzo ciekawym dodatkiem, który umożliwia skuteczne niwelowanie poruszeń na zdjęciach oraz stabilizowanie obrazu w trakcie nagrywania wideo.

Zdjęcia przy wyjątkowo niskim oświetleniu są lepszej jakości za sprawą bardzo jasnej przysłony. Nie zabrakło też specjalnego trybu ułatwiającego fotografowanie szybko poruszających się obiektów. Zaletą jest również fakt, że smartfon opracowano w bliskiej współpracy z firmą ZEISS, odpowiedzialną za system przetwarzania obrazu. Nie zabrakło możliwości nagrywania filmów w 4K.

ODDAJ GŁOS NA IVO X60 PRO

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra ma aparat główny z matrycą 50 Mpix z przysłoną f/1,7 i optyczną oraz elektroniczną stabilizacją obrazu. Aparat 48 Mpix ma obiektyw ultraszerokokątny i tryb makro, a kolejny aparat 48 Mpix ma peryskopowy teleobiektyw 5x. Znalazło się też miejsce modułu laserowego pomiaru ostrości dToF.

Xiaomi Mi 11 Ultra jest pierwszym smartfonem na świecie, który ma aż trzy aparaty z funkcją nagrywania filmów 8K. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że aparat główny otrzymał rekordowo duży sensor Samsung GN2 z szybkim autofocusem oraz osiem soczewek.

ODDAJ GŁOS NA XIAOMI MI 11 ULTRA

Flagowiec Roku 2021: Wybierz najlepszego smartfona na rynku

Imperatory WP to najważniejsza nagroda technologiczna roku wręczana przez Wirtualną Polskę. Plebiscyt stanowi podkreślenie wielkiego znaczenia nowych technologii w codziennym życiu ludzi, a wyborów dokonują nasi czytelnicy. Zachęcamy do oddawania głosów na najlepszego flagowca roku i przypominamy, że udział w głosowaniu, podanie danych kontaktowych i udzielenie odpowiedzi na jedno pytanie, daje szansę na wygraną 5000 złotych. Głosy można oddawać do 6 stycznia 2022 roku.

Autor: Marcin Hołowacz | 23.12.2021

Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max ma 12-megapikselowy aparat główny ze znacznie większą, stabilizowaną matrycą względem poprzedniej generacji. Urządzenie jest w stanie robić wyjątkowo dobre zdjęcia, niezależnie od panujących w danej chwili warunków oświetleniowych. Tryb nocny jest bardzo dobry, a osiągane fotki charakteryzują się małą ilością szumów. Dodatkowo warto podkreślić fakt, że ultaszerokokątny obiektyw również został poprawiony względem poprzedniej generacji i pozwala na uzyskiwanie zauważalnie ostrzejszych zdjęć.

Dobrze zrealizowanym rozwiązaniem, które bezpośrednio przekłada się na wygodę użytkownika, z pewnością jest wyjątkowo szybko działające rozpoznawanie twarzy. Nie bez znaczenia jest również to, że bateria iPhone'a 13 Pro Max pozwala na długi czas pracy podczas intensywnej eksploatacji telefonu.

ODDAJ GŁOS NA APPLE IPHONE 13 PRO MAX

ASUS ROG Phone 5s Pro

ASUS ROG Phone 5s Pro jest telefonem, który zdaniem wielu zasługuje na miano bestii. Urządzenie wywodzi się z rodziny produktów stawiających przede wszystkim na wydajność. Oczywiście nowsza wersja w postaci ASUS ROG Phone 5s Pro wnosi pewne usprawnienia, takie jak chociażby wydajniejszy czip Snapdragon 888+, większa ilość pamięci RAM (18 GB) oraz wyższa częstotliwość próbkowania dotyku (360 zamiast 300 Hz).

Smartfon może się spodobać każdemu, ale nie da się ukryć, że został zaprojektowany z myślą o osobach lubiących rozrywkę elektroniczną. Można na nim odpalać gry i oczekiwać niezmiennie płynnych animacji, wydajnego chłodzenia, a przy okazji również ergonomii na wysokim poziomie. Prawdziwa bestia do gier, ukryta w skórze telefonu.

ODDAJ GŁOS NA ASUS ROG PHONE 5S PRO

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro to sprzęt z dobrym aparatem zaprojektowany we współpracy z Hasselbladem, czyli legendą branży fotograficznej. Aparat główny 48 Mpix o wielkości 1/1,43 cala z przysłoną f/1,8 i optyczną stabilizacją obrazu w połączeniu z obiektywem ultraszerokokątnym I teleobiektywem przekładają się na wyjątkowo zadowalające efekty.

Niezależnie od warunków oświetleniowych, telefon pozwala uzyskać ostre zdjęcia z niewielką ilością szumu. Przeszkody nie stanowi nawet głęboka ciemność. Ponadto warto zauważyć, że sam wyświetlacz OnePlusa 9 Pro jest naprawdę dobry. AMOLED o rozdzielczości 1440p i zmiennej częstotliwości odświeżania w zakresie do 120 Hz daje znakomitą jakość obrazu. Trzeba też zaznaczyć, że płynność animacji zostaje utrzymana przez cały czas, również pod dużym obciążeniem.

ODDAJ GŁOS NA ONEPLUS 9 PRO

Samsung Galaxy S21 Ultra

Źródło: Zdjęcie z dysku

Samsung Galaxy S21 Ultra ma wysokiej jakości aparat, a dodatkową zaletą są dobrze przygotowane algorytmy AI, które sprawiają, że nawet zdjęcia z bardzo dużym przybliżeniem osiągają akceptowalną jakość. Na uwagę zasługuje również fakt, że podczas tworzenia materiałów wideo, cztery obiektywy przekładają się na dobrą elastyczność. W związku z tym, podczas filmowania można płynnie oddalać i przybliżać obraz nawet 20-krotnie, a wysoka jakość szczegółów zostanie zachowana.

Samsung Galaxy S21 Ultra otrzymał bardziej energooszczędny procesor 5 nm, a sam ekran także zużywa mniej energii, czego efektem jest dobra żywotność baterii, nawet podczas intensywnej eksploatacji. Jeżeli natomiast ktoś podda urządzenie średnio intensywnemu wykorzystywaniu, wtedy najpewniej uda się osiągnąć dwa pełne dni pracy bez ładowania.

ODDAJ GŁOS NA SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra to model, w którym uwagę przykuwa gigantyczna wyspa na tylnym panelu. Skrywa ona aparaty wykorzystujące duże matryce o wysokich rozdzielczościach. Pozwala to na uzyskanie zadowalających efektów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Ponadto aparat główny otrzymał wyjątkowo duży sensor Samsung GN2 z szybkim autofocusem i aż ośmioma soczewkami.

Na wzmiankę zasługuje również dodatkowy wyświetlacz na tylnym panelu oraz ceramiczna obudowa, która charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zarysowania.

ODDAJ GŁOS NA XIAOMI MI 11 ULTRA

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij